poniedziałek, 25 listopada 2013

Bądź managerem swojego czasu cz. 2

Dzisiaj kontynuacja wcześniejszego postu dotyczącego zarządzania własnym czasem, jeśli jeszcze nie zapoznałeś/aś się z pierwszą jego częścią odsyłam TU :) 

Rozplanuj zadania:
Jeśli twoja produktywność jest najwyższa w ciągu poranka, musisz rozplanować najważniejsze zadania na właśnie ten moment. Proste zadania zostaw na dalszą część dnia, gdy nie jesteś już na szczycie swoich możliwości. 


Skup się na jednym zadaniu:
Zawsze myślałeś, że należysz do osób potrafiących wykonywać kilka rzeczy naraz i to właśnie dzięki tej umiejętności łatwo osiągasz cele tracąc przy tym mało czasu. Nawet nie wiesz jak bardzo się myliłeś według badań Amerykańskich naukowców właśnie podczas wykonywania kilku zadań naraz spędzasz aż do 40% więcej czasu, niż gdyby zadania zostały rozdzielone. SZOK! Ale to nie wszystko właśnie taki styl pracy wpływa na jej jakość, która jest znacząco niższa przy wielozadaniowości. Zapomnij o tym! Od teraz skup się na wykonywaniu jednego zadania, następnie przechodząc do kolejnego.

FACEBOOK

Zminimalizuj rozpraszacze:
Internet głównie Facebook, e-mail, telefon z licznymi aplikacjami, telewizor to cuda techniki, które ułatwiają naszą pracę, jednak potrafią nas rozproszyć podczas pracy. Przez to tracimy koncentrację, zaniżają produktywność i są powodem do stresu. Wpływają na czas w jakim wykonujemy nasze zadanie, przy nich po prostu wszystko trwa dłużej. Dlatego wyłącz komunikatory, wyłącz dźwięk w telefonie, wyłącz facebook'a i inne strony na których spędzasz dużo niepotrzebnego czasu. 

Rób przerwy w czasie pracy:
No chyba, że jesteś SUPERMANEM. Jednakże większość z nas nie jest. Przepracowywanie długich godzin bez przerwy jest nie tylko niezdrowe, ale wpływa na jakość pracy. Dlatego, jeśli wiesz, że jakieś zadanie zabierze Ci dużo czasu, rób krótkie przerwy na regeneracje. Wstań od biurka, przejdź się po pokoju, wyjrzyj na chwilę przez okno. Zrób sobie kawę, kanapkę, zjedz małą przekąskę. Idealnie byłoby gdybyś przeznaczył 5 minut przerwy na 1-2 godziny intensywnej pracy. 


A teraz do dzieła!
Mr.Mózg
xx


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz