niedziela, 15 grudnia 2013

Hamulec cz.2

A oto druga część poprzedniego postu:

Pozbawienie snu
Zarywasz noce na wieczne imprezy, naukę czy też mocno wciągnęła się książka, bądź nadrabiasz cały sezon seriali Breaking Bad, House, Big Bang Theory? Wiedz, że sen pozwala odpocząć naszemu mózgowi, a jego długotrwałe pozbawienie przyśpiesza śmierć komórek mózgowych.

Zakrycie głowy w czasie snu
Kto nie lubi w czasie zimy przykryć się pod cieplutką kołderką lub pierzynką od stóp do głów? Jednak takie spanie wcale nie jest zdrowe. Niby jest nam ciepło, ale takim zachowaniem zwiększamy poziom dwutlenku węgla w wdychanym powietrzu a tym stężenie tlenu spada. Może to prowadzić do uszkodzenia mózgu.

Praca w czasie choroby
Nasz mózg w tym okresie jest szczególnie osłabiony, dodając mu dodatkową ciężką, wymagającą pracę, bądź naukę prowadzimy do zmniejszenia jego wydajności.

Brak stymulowanego myślenia
Myślenie jest najlepszym sposobem na trening mózgu. Zatem zagadki, krzyżówki i łamigłówki powinny stać się najlepszym przyjacielem. Jego brak powoduje kurczenie się tego ważnego narządu.

Rzadkie zabieranie głosu
Rozmowy intelektualne prowadzą do zwiększenia efektywności mózgu. Zatem teraz gdy rozmawiasz z koleżanką kolejną godzinę przez telefon masz przynajmniej dobrą wymówkę ;)Do usłyszenia!
xx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz