czwartek, 12 grudnia 2013

Hamulec rozwojowy

W dzisiejszym poście będzie o czynnikach, które zakłócają oraz hamują rozwój naszego mózgu.

Brak śniadania
Wychodzisz z domu nie jedząc śniadania? Osoby, które właśnie tak robią mają obniżony poziom cukru we krwi. Co prowadzi do niedoboru składników odżywczych, a tym samym degeneruje pracę mózgu. 

Przejadanie się
Brak czasu na jedzenie, brak czasu na przerwę, ciągle w biegu następnie wracasz do domu i pierwsze co czujesz to głód. W tym momencie lodówka jest Twoim najlepszym przyjacielem...rozpoczynasz swój jedzeniowy maraton. Mam dla Ciebie smutną wiadomość: przejadanie się powoduje stwardnienie tętnic mózgu, co prowadzi do zmniejszenia siły psychicznej. Nie mówiąc już o kaloriach i przybranych kilogramach..

Palenie
Nie ma potwierdzonych badań na to, że palenie wpływa na nas skutecznie. Jeśli nie przekonują Cię informacje, że palenie powoduje raka płuc może wyobrażenie wielokrotnie kurczącego się mózgu przemówi do rozsądku? Dodam, że palenie może prowadzić do choroby Alzheirmera. Zatem lepiej ćwicz pamięć i rzuć palenie!

Wysokie spożycie cukru
Zbyt duża ilość cukru we krwi hamuje wchłanianie białka i składników odżywczych, co może w dalszym ciągu kolidować z ciągłym rozwojem naszego mózgu.

Zanieczyszczone powietrze
Jak powszechnie wiadomo nasz mózg jest największym konsumentem tlenu w naszym organizmie. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza zmniejsza dopływ tlenu do mózgu, powodując zmniejszenie jego wydajności. Niestety na ten czynnik mamy najmniejszy wpływ.

Dalsze czynniki przedstawię w kolejnym poście.
Do usłyszenia!

Mr.Mózg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz