środa, 15 stycznia 2014

Strategia - jak to ugryźć?

WYBIERZ SWOJĄ STRATEGIĘ NAUKI

Pora na wybór sposobu uczenia się. Przeczytaj i zastanów się nad tym, do której grupy należysz: wzrokowców, słuchowców czy może czuciowców. Nie zapomnij aby dać znać w komentarzu pod postem.

Jeżeli jesteś wzrokowcem, lubisz mieć wszystko przed oczami, bo łatwo zapamiętujesz to, co widzisz. Dlatego rób notatki, konspekty, przepisuj, podkreślaj. W widocznych miejscach porozwieszaj kolorowe kartki z istotnymi informacjami. Dla wzrokowców ważny jest układ graficzny notatek - sporządzaj schematy, wykresy, tabele, mapy myślowe. Ta grupa świetnie zapamiętuje oglądając zdjęcia, slajdy, dyski. 


Jeżeli jesteś słuchowcem, powinnaś czytać na głos to, co chcesz zapamiętać oraz kilkakrotnie głośno powtarzać te informacje. Możesz nagrywać swoje wypowiedzi i później je odsłuchiwać w drodze do szkoły, w tramwaju, na zakupach. Słuchowcy dobrze uczą się z innymi osobami, najlepiej zapamiętują w trakcie dyskusji i rozmów.

Jeżeli jesteś czuciowcem, najszybciej zapamiętujesz to, co sama zrobiłaś(eś), czego dotknęłaś(eś), doświadczyłaś(eś). Zdobywasz wiedzę poprzez zaangażowanie i działanie. Szybciej wszystkiego się nauczysz, gdy będziesz powtarzać informacje spacerując, kołysząc się, tańcząc. Jeśli należysz do tej grupy, lubisz czuć emocje i ....zapachy. Może na biurku postawisz bukiet kwiatów? Bądź doniczkę ;-)


Mózg.

1 komentarz: